Na ciemnym tle leżą akcesoria do szydełkowania: szydełka w kilku rozmiarach, widełki dziewiarskie, szydełko tunezyjskie z żyłką i dwie książki: Robótki szydełkowe i Kroszej masterklas. To pomysły na prezenty dla szydełkujących
Inspiracje,  Recenzje

Prezentownik dla szydełkujących

Szydełkowanie to świetne hobby dla osób zaczynających przygodę z robótkami. Nic się nie pruje, jak przy drutach, nie da się pokłuć igłą jak przy haftowaniu, nie trzeba inwestować wielkich pieniędzy w maszynę do szycia. A jak już się zacznie, przed człowiekiem otwiera się świat nieograniczonych możliwości. Dzisiaj mam dla Ciebie kilka pomysłów na prezenty dla szydełkujących. Jeśli szukasz inspiracji przed Bożym Narodzeniem czy urodzinami, tutaj znajdziesz podpowiedzi dla siebie.

Początkujący – prezenty dla szydełkujących

Dla początkujących najlepsze będą gotowe zestawy – dzięki nim będzie można sprawdzić czy szydełkowanie to w ogóle zabawa, która człowieka kręci. Najciekawsze jakie aktualnie udało mi się znaleźć są w Knitted Coffee i Paper Concept.

Dobrym pomysłem będzie też zrobienie zestawu samodzielnie:

Świetnym pomysłem dla początkujących będą też zestawy szydełek. Najtańsze będą aluminiowe, ale jeśli masz większy budżet, przyjrzyj się szydełkom z ergonomiczną rączką – są dużo bardziej wygodne w pracy. Można znaleźć je w różnych miejscach, ale ja w pierwszej kolejności zajrzałabym do Sklep-IKu, Włóczykijków i e-dziewiarki.

Zaawansowani – prezenty dla szydełkujących

Dla zaawansowanych mam dwa pomysły na zabawę nowymi technikami, czyli:

  • szydełko tunezyjskie – ja lubię te z żyłką i końcówką od KnitPro, całe zestawy i pojedyncze rozmiary są do dostania na przykład u Kokonków, w Hobbii i w sklepie Włóczkowo.
  • widełki dziewiarskie – można na nich zrobić cudnej urody rzeczy! Do dostania na przykład w sklepie Fastryga i w Hobby Centrum.

Książki – prezenty dla szydełkujących

Książki dla szydełkujących:

  • „Crochet Masterclass”, Jean Leinhauser i Rita Weiss – wspaniały zbiór inspiracji do próbowania nowych technik. Książka do upolowania na aukcjach i w zagranicznych księgarniach.
  • „Robótki szydełkowe”, Heidi Fuchs, Maria Natter – pomysły dla początkujących i zaawansowanych. Nieco bardziej retro niż „Crochet Masterclass”, ale moim zdaniem instrukcje po polsku i z obrazkami są dużo łatwiejsze w odbiorze.

 

Daj znać, jeśli moje pomysły zainspirują Cię do obdarowania swojej ulubionej szydełkującej osoby pięknym prezentem!

 

Zapraszam Cię na mojego instagrama – znajdziesz na nim mnóstwo inspiracji, nie tylko dla osób robiących na drutach.

 

Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Zobacz inne prezentowniki:

Na ciemnym tle leżą akcesoria do szydełkowania: szydełka w kilku rozmiarach, widełki dziewiarskie, szydełko tunezyjskie z żyłką i dwie książki: Robótki szydełkowe i Kroszej masterklas. To pomysły na prezenty dla szydełkujących

Książkę „Szydełkowe kapcie dla całej rodziny” dostałam od wydawcy w ramach wcześniejszej współpracy.

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *