Na jasnym tle leży książka Burda szycie jest łatwe. Wokół niej akcesoria do szycia: mata do cięcie, nóż krążkowy, kilka szpulek nici, szpulki do maszyny, zestaw do robienia lamówek, spinacze do tkanin
Inspiracje

Prezentownik dla szyjących

Szukasz pomysłów na prezent dla osoby, która chce zacząć szyć albo szyje już od jakiegoś czasu? Zupełnie nie znasz się na szyciu, ale chcesz, żeby prezent był przydatny? W moim prezentowniku znajdziesz pomysły na przydatne prezenty dla szyjących na róznym poziomie zaawansowania,

Prezenty dla szyjących – czego nie kupować?

Pójdę trochę pod prąd, ale moim zdaniem maszyna do szycia to nie najlepszy prezent dla osoby, która chce zacząć szyć – a na pewno nie dla kogoś, kto szyje już od dłuższego czasu.

Dlaczego?

Osoby zaawansowane wiedzą dokładnie, czego potrzebują. Obdarowanie kogoś maszyną-niespodzianką może skończyć się rozczarowaniem, bo sprzęt nie będzie miał potrzebnych funkcji albo nie będzie tym wymarzonym. Jeśli bardzo chcesz obdarować kogoś maszyną – polecałabym jednak wcześniejsze wypytanie o potrzeby, wymarzone modele, albo wręcz wskazanie, co naszą osobę obdarowywaną ucieszy. Albo, po sprawdzeniu możliwości budżetowych, zakręcić się wokół kuponów prezentowych do sklepów z maszynami wielu firm.

A początkujący? Maszyna, nawet najprostsza, to jednak wydatek kilkuset złotych. Szycie nie zainteresuje każdej osoby i może się okazać, że po krótkim czasie oczarowania nieużywany sprzęt zacznie się kurzyć.

Początkujący – prezenty dla szyjących

Dlatego właśnie moim zdaniem najlepszym prezentem dla osoby, która chce dopiero zacząć szycie, będzie kupon na kurs szycia. Na takim krótkim kursie można nauczyć się podstaw obsługi maszyny, a na bardziej zaawansowanych poznaje się sposoby wykrajania i szycia ubrań i akcesoriów.

We Wrocławiu znam i polecam Różę Rozpruwacz. Jej kursy są świetne i dostępne są vouchery!

A jeśli wiesz, że osoba dla której kupujesz prezent ma od niedawna maszynę i rzeczywiście wkręca się w szycie, możesz pomyśleć o tych przydatnych gadżetach. Przydadzą się każdej osobie szyjącej:

 • Nici do szycia – najczęściej dobiera się je do szytej tkaniny, więc bezpieczne są białe i czarne, których zawsze schodzi najwięcej. Ale jeśli znasz upodobania kolorystyczne obdarowywanej osoby, zawsze możesz poszaleć z kolorami. Polecam nici marki Ariadna, są produkowane w Polsce, sprawdzone i dobrej jakości.
 • Szpulki do maszyny – najlepiej cały zestaw. Na małe szpuleczki nawija się część nici ze szpulki kupionej w sklepie – maszyna szyje dwiema nićmi naraz.
 • Nożyczki do tkanin – powinny być solidne i ostre, i używane tylko do cięcia tkanin.
 • Nożyczki ząbkowane do tkanin – do przycinania krawędzi wykrojonych fragmentów tkaniny. Dzięki temu materiał mniej się strzępi.
 • Zapas szpilek z kolorowymi główkami – główki powinny być szklane, żeby można było je prasować. Można wybrać zestaw z różnymi kolorami albo jednobarwne.

Akcesoria do szycia znajdziecie na przykład w sklepach Eti, Galeria Łucznik i Dla Szycia.

Zaawansowani – prezenty dla szyjących

Akcesoria do szycia dla zaawansowanych:

 • Nóż krążkowy, mata do wycinania – są bardzo wygodne przy wycinaniu fragmentów z wykroju,
 • Linijki do patchworku i quiltingu – są przezroczyste i mają nadrukowane centymetrowe kratki. Przydają się do wycinania na macie prostokątów i trójkątów.
 • Zestaw do robienia lamówek – przyda się i szyjącym ubrania, i akcesoria,
 • Zestaw stopek do szycia – najlepiej delikatnie wybadać jakie stopki ma już w kolekcji osoba obdarowywana,
 • Klipsy do spinania materiałów – są niezbędne podczas szycia z niektórych materiałów, a przy tkaninach są fajną alternatywą dla szpilek,
 • Prasulce krawieckie – służą do rozprasowywania szwów podczas szycia.

Te akcesoria również znajdziesz w Eti, Galerii Łucznik i Dla Szycia. Prasulce dostaniesz u Pani Szpilki.

Książki – prezenty dla szyjących

Książki dla szyjących:

 

Mam nadzieję, że moje pomysły na prezenty dla szyjących przypadły Ci do gustu. Daj znać, jeśli któryś zainspirował Cię do obdarowania kogoś kochającego szycie!

 

Zapraszam Cię na mojego instagrama – znajdziesz na nim mnóstwo inspiracji, nie tylko dla osób robiących na drutach.

 

Wpis zawiera linki afiliacyjne.

Zobacz inne prezentowniki:

Na jasnym tle leży książka Burda szycie jest łatwe. Wokół niej akcesoria do szycia: mata do cięcie, nóż krążkowy, kilka szpulek nici, szpulki do maszyny, zestaw do robienia lamówek, spinacze do tkanin

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *