ikea skadis z akcesoriami
Recenzje

System IKEA Skådis – recenzja

Skådis to system tablic perforowanych, który IKEA wprowadziła do swojej oferty kilka lat temu. Od tego czasu wprowadza do systemu nowe akcesoria. Dzisiaj można też wybierać z szalonej gamy trzech kolorów tablic. Ale przecież nie takie rzeczy pokonywali ikeowi hakerzy; pomalowanie tablicy na ulubiony kolor to kwestia kilkunastu minut.

mocowanie w systemie skadis

Mocowanie

Od zwykłych tablic perforowanych odróżniają ją otwory – nie okrągłe, a owalne.

Dzięki nim można było zastosować bardzo wygodny i mocny system mocowania. Wada? Tablica jest zawsze pionowa lub pozioma. Jeśli obrócisz ją na bok, ułożonie otworów nie pozwoli na zamontowanie żadnych dodatków.

haczyk ikea skadis

Akcesoria

Różne rodzaje mocowania pozwalają na dostosowanie tablicy do własnych potrzeb.Mamy do wyboru:

  • 2 rodzaje haczyków
  • półeczkę
  • spinacze
  • pojemniki z pokrywką
  • elastyczne linki
  • otwarte pojemniki
  • hak na listy

tamborki na haczyku w ikea skadis

Uppspel

System IKEA Skådis został w tym roku włączony w nową serię mebli i akcesorii dla graczy – Uppspel. Dzięki temu możemy spodziewać się wielu nowych akcesoriów w czarnym odcieniu. Na razie mamy do dyspozycji ciekawy zestaw 4 akcesoriów: dwóch elastycznych pasków, haczyka i magnetycznej taśmy.

półeczka idea skadis

Gdzie zawiesić tablicę?

Dzięki różnym opcjom mocowania tablicę można umieścić bezpośrednio na ścianie, na boku szafy albo przytwierdzić do blatu biurka. Szczególnie ta ostatnia opcja zasługuje na uznanie – nie każdy może pozwolić sobie na borowanie w ścianach wynajętego mieszkania, albo ma dość samozaparcia, by wiercić w wielkiej płycie.

pojemniki zamykane

Gdzie używać?

System IKEA Skådis jest zaprojektowany tak, żeby można było korzystać z niego w dowolny sposób. Równie dobrze sprawdzi się w kuchni, warsztacie, pokoju ucznia lub studenta, jak i w kreatywnej pracowni. Mnóstwo akcesoriów pozwala nam na dostosowanie tablicy do swoich potrzeb.

Ja używam dwóch tablic zamontowanych przy blacie biurka. Trzymam na tablicy wszystko, czego używam na co dzień w swoich pracach: pisadła, taśmy klejące, linijki, nożyczki, akcesoria do szycia, a nawet etui z wymiennymi drutami.

hak na listy ikea skadis

Czy warto?

Dla mnie Skådis to wybawienie. Potrzebuję zawsze widzieć swoje narzędzia, inaczej po prostu zapominam o ich istnieniu. Im częściej na nie patrzę, tym częściej po nie sięgam.

Tablice są zrobione z dobrej jakości materiałów (większość akcesoriów jest metalowa).

I bardzo lubię to, że mogę w każdej chwili zrobić w moich przydasiach przemeblowanie, jeśli jakieś ustawienie mi nie pasuje.

tamborki wiszące na haku na tablicy ikea skadis

Ograniczasz kupowanie?

Jeśli starasz się kupować raczej używane meble i akcesoria do domu, tablica Skådis to niezły pomysł. System jest w sprzedaży od kilku lat, więc spokojnie można trafić w internecie na używane egzemplarze.

Poza tym tablica jest solidna i trwała, przetrwa lata. A jeśli akcesoria jednak się zepsują, można je zrecyklingować.

nozyczki na haku na ikea skadis

 

Recenzja napisana, bo po prostu mam IKEA Skådis i polecam. Tu znajdziesz wszystkie tablice i akcesoria.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *